Centralne Targi Rolnicze 2020


03-02-2020, Redaktor: Jkalmuk
http://mir.krakow.pl/artykuly/Centralne-Targi-Rolnicze-2020,12560.html

31 stycznia 2020 r. biuro MIR w Miechowie zorganizowało wyjazd dla 56 rolników z powiatu miechowskiego, olkuskiego i proszowickiego na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie.

Wydarzenie to stanowi platformę spotkań rolników i mieszkańców obszarów wiejskich z producentami maszyn, urządzeń, sprzętu do produkcji, hodowli i przetwórstwa, środków do produkcji rolnej, instytucjami oferującymi wsparcie i usługi doradcze, finansowe i logistyczne. Na terenie Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego – Ptak Warsaw Expo grupa miała okazję wziąć udział w premierach maszyn, pokazach najnowszych rozwiązań  technologicznych, prezentacjach produktowych, panelach dyskusyjnych oraz spotkaniach biznesowych. Rolnicy uczestniczyli także w konferencji na temat „Polityka rolna Państwa w poszczególnych krajach, a wyzwania globalizacyjne – szanse i zagrożenia” z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego Krzysztofa Jurgiela, Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza oraz przedstawicieli Ambasady Francji, Królestwa Niderlandów, Brazylii, Chińskiej Republiki Ludowej i Austrii. Rolnicy mogli również uczestniczyć w posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych.

Udział w Targach dał zwiedzającym możliwość podejrzenia nowoczesnych produktów, rozwiązań oraz usług dedykowanych dla sektora rolnictwa. W programie wydarzenia znalazły się także Zawody Pucharu Polski Agro Strongman, pierwszy w Polsce Festiwal Youtuberów Rolniczych „AgroCon”, finał plebiscytu „Mistrzowie Agro” oraz gala wręczania prestiżowych statuetek „Złoty Żuraw Rolnictwa”.

Dziękujemy za współpracę i okazaną pomoc finansową Dyrekcji MODR w Karniowicach. Liczymy na kolejne wspólne przedsięwzięcia.

Małgorzata Kulgawczuk, biuro MIR w Miechowie


 

Galeria