Artystycznie i apetycznie, czyli sztuka na gościnnym stole - warsztaty w Stróżach


W dniach 23-24 sierpnia br. w Gospodarstwie Pasiecznym Sądecki Bartnik w Stróżach (gmina Grybów, powiat nowosądecki),  Małopolska Izba Rolnicza zorganizowała kolejne dwudniowe warsztaty w ramach realizacji projektu „Artystycznie i apetycznie, czyli sztuka na gościnnym stole”.

Pod okiem instruktorów uczestniczki dwudniowych warsztatów nabyły umiejętności różnorodnych technik aranżacji i dekoracji stołu, wykonując własnoręcznie stroiki, flakony, świeczniki. Podczas zajęć z carvingu zapoznały się z zasadami dekoracji potraw, sposobami ich zabezpieczania i pielęgnacji oraz wykonywały oryginalne dekoracje z owoców i warzyw. W trakcie warsztatów odbyły się zajęcia ręcznego zdobienia pierników z wykorzystaniem tradycyjnych i nowoczesnych metod zdobnictwa. Uczestniczki dekorowały piernikowe serca i gwiazdki lukremn i masą cukrową oraz zdobiły je różnokolorowymi perełkami, płatkami cukierniczymi itp. W warsztatach w Stróżach uczestniczyły rolniczki z powiatu nowosądeckiego, przedstawicielki Stowarzyszenia Miłośników Naszej Małej Ojczyzny z Berestu, Stowarzyszenia Kobiet Ziemi Popowickiej oraz KGW z terenu gminy Grybów. Organizacja warsztatów możliwa byla dzięki dotacji jaką na realizację projektu Małopolska Izba Rolnicza uzyskała z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Lucyna Chęcińska i Alicja Kostuś, biuro MIR W Nowym Sączu


Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl 

►Projekty realizowane przez Małopolską Izbę Rolniczą w 2017 r. z dofinansowaniem KSOW

Galeriapunktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1371744