Carving - dekoracje z owoców i warzyw - zajęcia warsztatowe dla KGW z powiatu tarnowskiego


Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

«««♦»»»

W 2023 roku Małopolska Izba Rolnicza realizuje operację współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

    Operacja pn.

„Carving – dekoracje z owoców i warzyw – warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich”

Celem operacji jest podniesienie wiedzy oraz doskonalenie umiejętności tworzenia nowoczesnych dekoracji z owoców i warzyw. Podczas 6 zajęć warsztatowych dla 90 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, gorlickiego i tarnowskiego zostanie przekazana przez instruktora wiedza teoretyczna i praktyczna w zakresie carvingu.

W dniu 10 lipca br. Małopolska Izba Rolnicza zorganizowała szóste z kolei, a zarazem ostatnie, warsztaty dla przedstawicieli KGW w ramach realizacji projektu „Carving – dekoracje z owoców i warzyw – warsztaty dla Kół Gospodyń Wiejskich”. W warsztatach, które odbyły się w biurze Małopolskiej Izby Rolniczej w Tarnowie, uczestniczyło 15 przedstawicielek KGW z powiatu tarnowskiego: KGW ze Zbylitowskiej Góry, KGW z Koszyc Wielkich, KGW ze Zgłobic, KGW z Łękawicy, KGW z Poręby Radlnej, KGW z Pawęzowa, KGW ze Świebodzina.

Warsztaty skierowane były do kobiet w różnym przedziale wiekowym. Uczestniczki były wybierane na zasadzie dobrowolności, decydowała kolejność zgłoszeń. Zajęcia w grupach rozbudziły kreatywność uczestniczek, nauczyły dokładności i staranności, przyczyniły się do nabycia nowych umiejętności, jakim jest sztuka carvingu. Rzeźbione warzywa i owoce dodają klasy potrawom i stołom czyniąc je niepowtarzalnymi w swoim rodzaju. Dekoracje powstające podczas rzeźbienia w warzywach i owocach są efektownym i smakowitym sposobem na przyozdobienie stołów. Co ważne, stworzone taką metodą ozdoby są przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzięki temu stanowią one atrakcyjną alternatywę dla innych dekoracji. Zdobyte umiejętności i wiedza na temat carvingu przydadzą się uczestniczkom przy prezentacji potraw na konkursach, wystawach, targach, jarmarkach i imprezach promocyjnych.

Organizacja warsztatów możliwa była dzięki dotacji uzyskanej przez Małopolską Izbę Rolniczą z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

PARTNERZY PROJEKTU:

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji
bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl

www.prow.malopolska.pl
www.mir.krakow.pl


►Carving, warsztaty tworzenia dekoracji z owoców i warzyw dla KGW, 28-04-2023

 

 

Galeria


punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 2540333