Farmerzy z antypodów z wizytą w Małopolsce


21 sierpnia br. w biurze Małopolskiej Izby Rolniczej w Krakowie gościliśmy grupę farmerów z odległej Australii.

Przemili ludzie z antypodów trafili do Krakowa podczas podróży po Europie. Zwiedzanie zaczęli w Kazachstanie, następnie odwiedzili Małopolskę, by przez Słowację udać się na zachód Europy. Niektórzy z nich przybyli na stary kontynent, by odwiedzić strony, z których kiedyś wyemigrowali ich przodkowie.

Małopolską Izbę Rolniczą reprezentował Pan Marek Lenczowski – delegat MIR do KRIR, który przedstawił działalność naszej Izby oraz odpowiadał na liczne pytania dotyczące rolnictwa, życia mieszkańców wsi oraz roli tradycji w zachowaniu tożsamości narodowej, zarówno w Polsce jak i Małopolsce. Goście zainteresowani byli wiadomościami o transformacji, którą przechodził nasz kraj po roku 1989, jak kształtowała się polityka rolna w nowej rzeczywistości. 

W rolniczej części programu realizowanego przez naszych gości znalazła się jeszcze wizyta w gospodarstwie zajmującym się chowem trzody chlewnej. W planach nie mogło jednak zabraknąć innych atrakcji turystycznych naszego regionu, czyli kopalni soli w Wieliczce, Krakowa wraz z jego atrakcjami oraz Muzeum w Oświęcimiu.

Katarzyna Pniak, buro MIR w Krakowie


punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1543085