Kolorowe warsztaty - Artystycznie i apetycznie, czyli sztuka na gościnnym stole


W dniach 8-9 sierpnia br. w Zagrodzie Edukacyjnej „Skrawek nieba” w Łosiu (gmina Ropa, powiat gorlicki) Małopolska Izba Rolnicza zorganizowała warsztaty w ramach realizacji projektu „Artystycznie i apetycznie, czyli sztuka na gościnnym stole” dofinanowanego z KSOW. W warsztatach uczestniczyły rolniczki z powiatu gorlickiego, właścicielki gospodarstw agroturystycznych, przedstawicielki Stowarzyszenia Kobiet Wsi Wola Łużańska, Stowarzyszenia Kobiet Wsi Bednarka, Koła Gospodyń Wiejskich w Wójtowej, Stowarzyszenia Miłośników Wsi Ropa oraz LGD „Beskid Gorlicki”.  

Uczestniczki dwudniowych warsztatów poznały nowoczesne wzorce i techniki wykonywania dekoracji i zdobienia potraw i pierników oraz aranżacji stołu w różnych porach roku. Instruktorki zademonstrowały techniki dekorowania z wykorzystaniem naturalnych surowców m.in. siana, szyszek, orzechów, suszonych liści, gałęzi jedliny oraz owoców i warzyw. Panie uczestniczące w warsztatach własnoręcznie wykonywały stroiki okolicznościowe dostosowane do pory roku, kwiaty z krepiny, flakony do wykorzystania w aranżacji stołów, oraz zdobyły umiejętność układania serwetek papierowych. W ramach warsztatów z carvingu powstawały małe dzieła sztuki: tulipany z papryki, dalie z cebuli, kwiaty lotosu z pora. Rzeźbione warzywa i owoce dodają wdzięku i elegancji potrawom i stołom czyniąc je niepowtarzalnymi. Podczas warsztatów ręcznego zdobienia pierników z wykorzystaniem tradycyjnych i nowoczesnych metod zdobnictwa uczestniczki dekorowały pierniki lukrem, masą cukrową oraz samodzielnie wykonywały elementy dekoracyjne.  

Lucyna Chęcińska, biuro MIR W Nowym Sączu


Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl 

►Projekty realizowane przez Małopolską Izbę Rolniczą w 2017 r. z dofinansowaniem KSOW

Galeriapunktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1371696