Kolorowo i wiosennie na warsztatach w Nowym Sączu


Zbliżają się Święta Wielkanocne, mimo trwającej jeszcze zimy kalendarzowej, słoneczna pogoda nastraja do tworzenia czegoś radosnego i optymistycznego. W  takim właśnie nastawieniu, w pierwszym tygodniu marca, w biurze Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Sączu odbyły się warsztaty rękodzielnicze.

Podczas warsztatów - w których uczestniczyły delegatki MIR, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz rolniczki z powiatu nowosądeckiego - instruktorka Pani Edyta Kolawa, przedstawiła różne techniki wykonywania kartek świątecznych - począwszy od prostych, do wymagających większego nakładu pracy i wprawy. Sztuka wykonywania oryginalnych kartek z papieru wymaga kreatywności, cierpliwości i czasu. Jednak końcowy efekt daje wiele satysfakcji, o czym przekonały się uczestniczki warsztatów. 

Panie uczestniczące w zajęciach poznały dwie ciekawe techniki: scrapbooking (ozdabianie kartek z użyciem wycinanych z papieru - specjalnymi nożyczkami lub wycinarkami - dowolnych wzorów) oraz embossing na zimno (wytłaczanie wzorów przy użyciu specjalnych stempli) i na gorąco (wytłaczanie trwałych wzorów przy użyciu specjalnych tuszy i pudrów oraz nagrzewnicy). 
Uczestniczki warsztatów mogły korzystać z obu tych metod wykonując piękne prace. Panie podkreślały, że własnoręcznie zrobiona kartka to najmilszy upominek i piękna tradycja.

Zorganizowanie warsztatów było nie tylko okazją do nabycia nowych umiejętności, ale przyczyniło się również do integracji kobiet z różnych gmin powiatu nowosądeckiego. 
Warsztaty zostały sfinansowane ze środków Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Sączu.

Alicja Kostuś, biuro MIR w Nowym Sączu


 

Galeria


Licznik odwiedzin: 732597