Konferencja Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej


30 stycznia 2019 roku rolnicy z powiatu wadowickiego wzięli udział w corocznej konferencji producentów trzody chlewnej, która miała miejsce w MODR w Karniowicach.
Konferencję otworzył p.o. Dyrektora MODR Dominik Pasek, który zaznaczył jak ważna jest organizacja takich spotkań, szczególnie w obecnej trudnej sytuacji producentów trzody  i zagrożeniu ASF. Wśród zaproszonych gości  obecni byli przedstawiciele wielu instytucji rolniczych: Pan Łukasz Piątek - Z-ca Dyrektora  Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR, Pani Iwona Ciećko - Z-ca Dyrektora KOWR, Oddziału Terenowego w Krakowie, Pan Marek Boligłowa - członek Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej, W-ce Prezes Zarządu Związku Producentów Trzody Chlewnej w Książu Wielkim oraz Pan Jerzy Oczkowicz - Prezes Spółdzielni Eco - Tucz w Książu Wielkim.
Głównym sponsorem konferencji była firma Trouw Nutrition. Światowy lider w produkcji premiksów witaminowo-mineralnych, innowacyjnych dodatków paszowych. Firma ta świadczy również usługi w doradztwie żywieniowym hodowcom zwierząt gospodarskich. Przedstawiciele Trouw Nutrition przygotowali niespodziankę w postaci bonów upominkowych na zakup produktów z tej firmy, które rozlosowali wśród uczestników podczas konferencji. Na konferencji mogliśmy posłuchać wykładu pani dr Jolanty Gdali, która omówiła jeden z najważniejszych zagadnień w produkcji trzodowej, jakim jest żywienie loch, prosiąt i tuczników. Następnie temat bioasekuracji i odchowu prosiąt przedstawił Pan Wojciech Dzienisiewicz- konsultant ds. trzody chlewnej. Na zakończenie Z-ca Dyrektora ARiMR w Krakowie Łukasz Piątek przedstawił terminy naborów wniosków o wsparcie obszarów wiejskich w ramach PROW 2019-2020.

Jolanta Mocniak
Biuro MIR Wadowice

Galeria


Licznik odwiedzin: 1005812