Konsultacje społeczne dot. wizji rozwoju obszarów wiejskich


Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie nowej inicjatywy dotyczącej długoterminowej wizji obszarów wiejskich UE.

To pierwszy krok w kierunku komunikatu Komisji, który będzie opublikowany w połowie 2021 r. Ma on na celu wsparcie debaty na temat przyszłości obszarów wiejskich i miejsca, jakie powinny zajmować w naszym społeczeństwie na szczeblu europejskim. Zaproponuje także działania, które należy podjąć w krótszej perspektywie.

W celu stworzenia tej wizji konieczne jest przyjrzenie się, jak żyją mieszkańcy obszarów wiejskich Europy i określenie elementów, które mają kluczowe znaczenie dla ich dobrobytu. Konsultacje społeczne przyczynią się do tego procesu dzięki zgromadzeniu opinii i poglądów Europejczyków na szereg kwestii, takich jak:

  • Aktualne potrzeby obszarów wiejskich,
  • Czynniki wpływające na atrakcyjność obszarów wiejskich,
  • Przyszłe perspektywy obszarów wiejskich,
  • Sprawowanie rządów na obszarach wiejskich.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy do 30 listopada 2020 r. wypełnić kwestionariusz umieszczony pod linkiem: ►https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12525-Long-term-vision-for-rural-areas/public-consultation. Jest on również dostępny w języku polskim. Kwestionariusz zawiera fakultatywny zestaw pytań dotyczących wspólnej polityki rolnej i rozwoju terytorialnego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podzielenia się opiniami na temat przyszłości obszarów wiejskich Unii Europejskiej i ich mieszkańców!

Źródło: KSOW 


 

punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1319504