Konsultacje społeczne dotyczące norm handlowych UE dot. produktów rolnych


MRiRW zaprasza do udziału w konsultacjach Komisji Europejskiej na temat zmiany norm handlowych UE dotyczących produktów rolnych.

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne dotyczące przeglądu i ewentualnej zmiany norm handlowych UE dotyczących produktów rolnych. Normy handlowe dotyczą także owoców i warzyw.

Celem konsultacji jest możliwość wyrażenia przez zainteresowane strony poglądów na temat norm handlowych w ujęciu ogólnym oraz na temat możliwości uwzględnienia aspektów zrównoważonego rozwoju. Do udziału w konsultacjach zaproszone są osoby prywatne, organizacje oraz eksperci, a w szczególności podmioty w łańcuchu dostaw żywności, takie jak producenci, handlowcy, detaliści i ich stowarzyszenia, konsumenci, organizacje społeczeństwa obywatelskiego i władze krajowe czy środowiska naukowe. Konsultacje trwają do 31 sierpnia 2021 r. Aby wziąć w nich udział należy wypełnić kwestionariusz online na stronie internetowej. Kwestionariusze te są dostępne w kilku lub we wszystkich językach urzędowych UE. Odpowiedzi można udzielać w dowolnym języku urzędowym UE.

Link do informacji prasowych na temat prowadzonych konsultacji:
►https://ec.europa.eu/info/news/commission-launches-public-consultation-review-eu-marketing-standards-agricultural-products-2021-jun-08_en

Link do strony www z konsultacjami:
►https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12772-Agricultural-products-revision-of-EU-marketing-standards/public-consultation_en

Link do ankiety: ►EUSurvey - Ankieta (europa.eu)

Po przejściu na wskazane wyżej strony, w prawym górnym rogu pojawia się okienko z pytaniem o wybór języka przeglądania strony.

Czas trwania konsultacji: 8 czerwca - 31 sierpnia 2021 r.

Zapraszamy do  wypełnienia ww. ankiety przez zainteresowane podmioty.


 

 

 

punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1642799