Małopolscy rolnicy na AGROTECH-u


Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach uważane są za największe w Polsce targi nowoczesnych maszyn rolniczych, które cieszą się akceptacją branży i są wyznacznikiem trendów dla polskiej wsi. Nie dziwi więc, że odwiedzają je licznie rolnicy z całego kraju. 

W bieżącym roku Wystawa AGROTECH miała miejsce w dniach 16-18 marca. Teren ekspozycji obejmował jedenaście hal, w których swoją ofertę prezentowało około  800 wystawców, w tym liderzy światowego rynku rolniczego. 
Podczas tegorocznej edycji firmy zaprezentowały wiele nowości, w tym premiery traktorów i maszyn rolniczych. 
Oprócz producentów maszyn bogatą ofertę zaprezentowały również firmy nasienne, producenci środków ochrony roślin, nawozów, pasz i dodatków paszowych, producenci narzędzi i urządzeń do produkcji zwierzęcej i roślinnej, firmy specjalizujące się w budownictwie inwentarskim. Wszyscy zainteresowani mogli skorzystać z doradztwa specjalistów w zakresie produkcji roślinnej, jak również w kwestii pozyskiwania środków finansowych na inwestycje w gospodarstwach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska instytucji związanych z rolnictwem, na których rolnicy mogli skorzystać z porad oraz otrzymać prasę rolniczą.

Wystawcy przygotowali dodatkowo na swoich stoiskach liczne konkursy z nagrodami oraz pokazy pracy demonstrowanego sprzętu. Jak co roku imprezie towarzyszyła ekspozycja Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. 

Małopolska Izba Rolnicza rozdysponowała ok. 2 tys. biletów wstępu na tegoroczne Targi. Wystawę odwiedzili m.in. prezes i członkowie Zarządu MIR, przewodniczący i delegaci rad powiatowych, delegaci oraz rolnicy z całej Małopolski, którzy przyjechali do Kielc indywidualnie lub w zorganizowanych grupach. Wyjazd autokarowy, sfinansowany ze środków RP MIR w Nowym Sączu i w Gorlicach organizowało m.in. biuro MIR w Nowym Sączu - uczestniczyło w nim 108 rolników z powiatów nowosądeckiego i gorlickiego. 
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z naszego pobytu na kieleckich Targach.

Alicja Kostuś, biuro MIR w Nowym Sączu


 

Galeria


Licznik odwiedzin: 782018