Magia ziół i miodów dla zdrowia i zwiększenia dochodów, szkolenie w pow. oświęcimskim


Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
– Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

«««♦»»»

Magia Ziół i miodów dla zdrowia i zwiększenia dochodów- szkolenie w powiecie oświęcimskim.

W 2021 roku Małopolska Izba Rolnicza realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja pt. „Magia ziół i miodów  dla zdrowia i zwiększenia dochodów

Operacja zakładała organizację szkoleń połączonych z zajęciami praktycznymi dla: rolników, rolników ekologicznych, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, przedstawicieli LGD, doradców MODR z województwa małopolskiego w powiatach: wadowickim, nowotarskim, krakowskim, oświęcimskim suskim oraz myślenickim – łącznie dla 90 osób.

W dniu 28 września br.  w godz. 9:00-14:00 w Domu Ludowym w Podolszu (pow. oświęcimski) odbyło się szkolenie w ramach realizowanej operacji.

Zgodnie z założonym programem uczestnicy szkolenia zdobyli wiedzę oraz umiejętności związane z uprawą, pozyskiwaniem oraz samodzielnym wytwarzaniem produktów z ziół i miodów, a także z ich sprzedażą.Zdobyte podczas spotkania umiejętności mogą przyczynić się do zwiększenie świadomości uczestników szkolenia na temat możliwości uzyskiwania dodatkowych dochodów, a tym samym do uatrakcyjnienia oferty agroturystycznej oraz rozwoju drobnych gospodarstw. Uczestnicy szkolenia mogli poznać receptury przygotowania: mieszanki ziołowej z ziół suszonych, nalewki ziołowej, peelingu ziołowego, ziołowej soli do kąpieli. Dużym zainteresowaniem również cieszyły się przepisy na przygotowanie leczniczego miodu z propolisem, regenerującej maseczki z miodem, świecy woskowej jonizującej.Wszystkie omawiane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem przez obecne osoby na szkoleniach.

Joanna Kołodziej, biuro MIR w Wadowicach

• • • • •

Partnerzy projektu:

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl
www.prow.malopolska.pl
www.mir.krakow.pl


►Magia ziół i miodów dla zdrowia i zwiększenia dochodów, szkolenia i zajęcia praktyczne

 

Galeria


punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1739934