MyZbieramy.pl - sezon 2019


Portal MyZbieramy.pl rozpoczyna kolejny sezon zachęcając rolników aby zamieszczali bezpłatne ogłoszenia zapraszając osoby, które własnoręcznie zbiorą owoce dla siebie.

Truskawki, maliny, borówki, czereśnie, brzoskwinie, jabłka, winogrona - na zbiór m.in. takich owoców rolnicy będą mogli zaprosić rodziny i osoby indywidualne na portalu Myzbieramy.pl

Portal, pierwszy tego typu w Polsce, rozpoczął właśnie przyjmowanie ogłoszeń na sezon 2019. Zaproszenia są publikowane darmowo, rolnik może w dowolnym momencie poprawić wpis, dodać nowe zdjęcia czy zmienić cenę.
Dzięki portalowi rolnicy łatwo nawiązują kontakt z osobami, które chcą dla SIEBIE pozbierać owoce, warzywa. 

Wówczas obie strony zyskują, bo gospodarz dostaje za płody rolne więcej niż w sprzedaży hurtowej, a osoba zbierająca płaci za nie taniej niż w sklepie. Takie rozwiązania sprawdzają się od lat w gospodarstwach m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i USA - podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu. 
Hasło portalu brzmi: "Poczuj radość zbierania", ponieważ jego celem jest powrót do natury, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Propozycja skierowana jest zwłaszcza do rodzin z małymi dziećmi, które mogą przekonać się na czym polega uprawa, a wspólna wyprawa wzmocni relacje. Z kolei dla osób starszych będzie to sentymentalna podróż - przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce czy pomagały w polu.
MyZbieramy.pl ma sprawić, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać owoców i warzyw, które zostają na polu. Portal wspiera lokalnych rolników, bo zapłata następuje od razu w gospodarstwie w ramach sprzedaży bezpośredniej

Partnerami portalu są Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Małopolska Izba Rolnicza, Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów, Magazyn Rolniczy Agro Profil, Stowarzyszenie Naukowo - Techniczne Inżynierów i Techników Rolnictwa, Kurier Dąbrowski.

Więcej informacji
Mirosław Biedroń, pomysłodawca MyZbieramy, 507 127 311


 

Licznik odwiedzin: 1030121