Nowoczesne inspiracje w połączeniu z tradycją, warsztaty dla KGW w Małastowie


««»»

W 2019 roku Małopolska Izba Rolnicza realizuje projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja pt. „Nowoczesne inspiracje w połączeniu z tradycją – warsztaty” zakłada organizację zajęć warsztatowych dla przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich w województwie małopolskim w powiatach: gorlickim, nowosądeckim i nowotarskim, w sumie dla grupy 45 osób.

W dniu 29 sierpnia 2019 roku w godz. 9:00-15:00 w Gospodzie Magurskiej w Małastowie, w powiecie gorlickim, odbyły się zajęcia warsztatowe w ramach realizowanej operacji. Uczestniczyło w nich 15 przedstawicielek Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu gorlickiego. Zgodnie z założonym programem uczestniczki warsztatów zapoznały się z nowoczesnymi technikami dekorowania potraw tradycyjnych oraz samodzielne wykonywały dekoracje pod okiem instruktora.
Uczestniczki warsztatów wykonały dwie rzeźby 3D w żelu z wykorzystaniem odpowiednich stalówek, słomki i barwników spożywczych, ponadto samodzielnie wykonały dekoracje ciastek z wykorzystaniem masy cukrowej, lukru królewskiego, barwników spożywczych i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych. Podczas ćwiczeń w grupie zapoznały się również z wykorzystaniem owoców cytrusowych (pomarańczy) przy dekoracjach przestrzennych potraw z zastosowaniem owoców. 

Uczestniczki warsztatów bardzo zaangażowały się podczas zajęć, wykonały oryginalne prace o czym świadczy poniższa relacja fotograficzna.

Wszystkich zainteresowanych współpracą z KSOW informujemy o możliwości rejestracji w bazie partnerów KSOW na stronie www.ksow.pl 

www.prow.malopolska.pl
www.mir.krakow.pl

 

Alicja Kostuś
Biuro MIR w Nowym Sączu


►Więcej informacji o realizacji operacji

Galeriapunktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1144693