Piknik Wieprzowy 2017 - czyli promocja potraw z mięsa wieprzowego na bocheńskim rynku


W minioną niedzielę, 25. czerwca br. Małopolska Izba Rolnicza, we współpracy z Krajową Radą Izb Rolniczych, po raz kolejny zorganizowała Piknik Wieprzowy. Tym razem impreza miała miejsce na bocheńskim rynku, i była jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tegorocznych Dni Bochni. Organizację Pikniku sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

W czasie imprezy zachęcaliśmy do spożywania wieprzowiny. Wśród produktów, które oferowaliśmy do degustacji znalazły się dania gorące, takie jak: karczek pieczony z cebulką, schab pieczony w ziołach serwowany w sosie grzybowym, rolada z polędwicy w sosie śliwkowym, żeberka w kapuście, gulasz wieprzowy, grillowane szaszłyki z karkówki i warzyw, pieczona golonka oraz wędliny: kabanos, kiełbasa podsuszana i szynka z liściem. Mięsne dania można było przekąsić smakowitym kiszonym ogórkiem. Profesjonalną degustację przygotowała firma F.P.H.U."Elegant Bankiet" Waldemar Gajoch z Marszowic.

Uczestnicy Pikniku nie tylko poznawali walory smakowe wieprzowych specjałów. Zainteresowani mogli skorzystać z bezpłatnej prasy rolniczej, zawierającej m.in. kulinarne przepisy na potrawy z mięsa wieprzowego, a także dowiedzieć się dlaczego spożywanie tego mięsa korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Tę, oraz bardziej szczegółową wiedzę dorośli uczestnicy mogli wykorzystac w konkursie wiedzy, w którym do wygrania było 10 zestawów grillów elektrycznych. 

Podczas Pikniku odbył się też tematyczny konkurs plastyczny dla najmłodszych pt. „Gdzie jest prosiaczek?”. Spośród dzieci biorących udział w konkursie wylosowano piętnaścioro laureatów, którzy otrzymali atrakcyjne nagrody: bdbington, gry planszowe i zręcznościowe, piłeczki oraz maskotki - z pewnościa uatrakcyjnią wiele wakacyjnych dni! Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe gadżety. Nagrody uroczyście wręczał pan Dariusz Włudyka - Przewodniczący Rady Powiatowej MIR w powiecie bocheńskim. 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

MIR, fot. J. Kałmuk


 

Galeria


Licznik odwiedzin: 732599