VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Ludźmierzu


W dniach 7-8 lipca br. w Ludźmierzu (gmina Nowy Targ) odbyła się VII Podhalańska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której wystawcy z całej Małopolski, a także ze Słowacji, prezentowali swoje zwierzęta. Krowy, konie, owce, kozy, króliki oraz gołębie - wszystkie te zwierzęta można było zobaczyć w Ludźmierzu. Pierwszy dzień to wytężona praca dla hodowców związana z wyceną zwierząt i wyborem Superczempionów Wystawy. W specjalnie przygotowanym do tego celu zadaszonym ringu swoje najlepsze sztuki prezentowali hodowcy bydła mlecznego, koni oraz owiec, równocześnie odbywała się ocena królików. 

Niedzielę rozpoczęła msza święta w intencji hodowców w Bazylice Mniejszej w Ludźmierzu. W procesji z darami przyniesiono kwiaty, owoce, sery, oscypki, chleb, mleko - wyroby będące owocami pracy hodowców. 
Następnie na scenie odbyło się uroczyste otwarcie i wręczenie nagród dla właścicieli najlepszych okazów zwierząt. Były też pokazy nagrodzonych zwierząt, owczarków podhalańskich i woltyżerki konnej. Odbył się również konkurs młodego hodowcy i konkurs wiedzy rolniczej. 

Rada Powiatowa Małopolskiej Izby Rolniczej w Nowym Targu ufundowała nagrody dla hodowców, które wręczył Prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki. Na wspólnym stoisku KRUS i Małopolskiej Izby Rolniczej przygotowana była degustacja serów podhalańskich oraz miodów. Przez dwa dni odbywał się też Piknik Ekologiczny na którym można było zobaczyć nowoczesne urządzenia grzewcze, zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się także wystawiane traktory, maszyny i urządzenia rolnicze najnowszej generacji oraz stoiska pozostałych wystawców.

Lucyna Chęcińska, biuro MIR w Nowym Sączu


 

Galeria


Licznik odwiedzin: 887616