Węgrzy z wizytą w Małopolsce


W dniach 7-11.10.2019r z wizytą w Małopolsce przebywała delegacja z Węgier w skład której wchodzili rolnicy oraz Przedstawiciele Węgierskiej Izby Rolniczej: Pan dr. Andras Laczko – starszy doradca w sprawach międzynarodowych i handlu, oraz Pan Tamás Racskó – specjalista w dziedzinie przemysłu spożywczego oraz Pani Vievien Horváth- specjalista w dziedzinie rolnictwa.
Pobyt w Małopolsce grupa węgierska rozpoczęła spotkaniem w biurze Izby w Krakowie. Z ramienia Małopolskiej Izby Rolniczej grupę podejmował Pan Dariusz Włudyka – Członek zarządu MIR oraz Pan Marek Lenczowski- Delegat MIR do KRIR a także Pan Henryk Dankowiakowski- Dyrektor Izby.
W spotkaniu udział wziął również attaché ds. handlowych, pierwszy sekretarz  Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie Pan Zoltán Nyitrai.
Podczas spotkania przedstawiciele Izby zaprezentowali gościom charakterystykę rolnictwa w Małopolsce i w Polce oraz zmiany jakie zaszły w krajowym i regionalnym rolnictwie po wejściu Polski do UE.
Po spotkaniu w Izbie, delegacja węgierska udała się na plantację Polskiego Instytutu Truskawki w Tyńcu gdzie spotkała się z  właścicielem który oprowadził  gości po plantacji i zaznajomił z prowadzoną nowoczesną technologią uprawy truskawek powtarzającej owocowanie. Kolejno grupa udała się do Raciechowic gdzie złożyła wizytę w Spółdzielni Ogrodniczej Grodzisko a w drodze powrotnej zwiedziła również Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach.
W kolejnym dniu goście z Węgier udali się  w okolice Grójca gdzie odwiedzili Grupę Producencką „La-sad” w Borzęcinie a następnie złożyli wizytę w Oddziale Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu.  W ostatnim dniu pobytu w Małopolsce delegacja węgierska odwiedziła gospodarstwo sadownicze Pana Krzysztofa Kurzei,- Przewodniczącego Rady Powiatowej MIR w Nowym Sączu, skąd udała się do Sądeckiej Grupy Producentów Owoców i Warzyw –„Owoc łącki” .
Pobyt w Małopolsce delegacja z Węgier zakończyła wizytą w gospodarstwie sadowniczym Pana Pawła Stawarza w gminie Jodłownik.

Joanna Krasicka- Biuro MIR w Krakowie

Galeria


punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1573097