Wapno tlenkowe AGROBIELIK - gwarancją skuteczności


Nadchodzi najbardziej korzystna pora wapnowania gleb jakim jest okres pożniwny i jesiennych zbiorów płodów rolnych. Częstym dylematem jest właściwy wybór rodzaju wapna. Z szerokiej oferty rynkowej trzeba wybrać ten najwłaściwszy. Najwłaściwszy, to oznacza najbardziej skuteczny dla danego rodzaju gleby, zasadny ekonomicznie i trwale poprawiający strukturę warstwy uprawnej.

Firma Gospodarczo-Handlowa „AGRIA” Sp. z o.o. oferuje Państwu sprawdzone od wielu lat i doceniane wśród licznego grona klientów, WAPNO TLENKOWE „AGROBIELIK” /palone/ odmian: 01, 02 i 03 tj. 60, 70 i co najmniej 80% CaO produkcji TRZUSKAWICA S.A.

Wapno to powstałe z  przemielenia wcześniej wypalonej skały wapiennej, oprócz wysokiej zawartości CaO, charakteryzuje się wysoką aktywnością chemiczną tzw. reaktywnością sięgającą ok. 100%. Właściwości te dają gwarancję wysokiej jego skuteczności  co jest widoczne już w najbliższym plonowaniu roślin. Stosując ten rodzaj wapna szczególnie na glebach średnich i ciężkich, gdzie jest ono niezastąpione, maksymalnie skracamy czas doprowadzenia gleby do jej optymalnych warunków uprawowych.

Wbrew opiniom o zagrożeniu mikroflory w stosowaniu wapna tlenkowego, wapno to od lat stosowane w rolnictwie zawsze dawało i daje wymierne korzyści w wielkości i zdrowotności plonów a w konsekwencji rentowności gospodarowania. Warunkiem bezwzględnym by tak być mogło,  jest zastosowanie go w odpowiednim czasie i dawce  właściwej dla danego rodzaju gleby i jej kwasowości /pH/. Zalety produkowanego przez TRZUSKAWICĘ S.A. wapna, doceniają rolnicy prowadzący produkcję rolną, sadownicy oraz gospodarstwa rybackie w całej Polsce. Wymownym tego przykładem jest fakt powrotu wielu nich do tego  wapna po czasowym zastosowaniu innych rodzajów nawozów wapniowych np. z grupy węglanów. Dowodzą tego też  liczne opinie naszych klientów, którzy od kilku lat stosują z dobrym skutkiem ten produkt

Oto jedna z wielu:
Jan Richter – rolnik z gminy Zbrosławice woj. śląskie
Prowadzę gospodarstwo rolne o powierzchni 1000 ha. Od wielu lat korzystam z wapna tlenkowego jakie dostarcza mi Firma Agria Sp. z o.o. w Tarnowie. Przyznam że skuteczność umiejętnego stosowania tego nawozu przerosła moje oczekiwania. Nie zważając na powszechną opinię, że nie wskazane jest wapnowanie gleb lekkich wapnem tlenkowym , zastosowałem przez dwa lata dawkę w masie 2 tony /ha 70% wapna z Trzuskawicy S.A. Spowodowało to poprawę pH z 4,5 na 6,5-7,0 Na glebach zwięzłych zastosowałem dawkę w masie tego wapna 3 -3,5 tony/ha i po dwóch latach poprawiłem pH z 4 do ok. 7,5. Takich efektów nie mogłem w tak krótkim czasie uzyskać  żadnym innym rodzajem wapna. Doprowadziłem glebę do takiej kultury że obecnie mogę sobie pozwolić na przerwę w wapnowaniu bądź stosować tylko dawki podtrzymujące. Przekonałem się że właściwe stosowanie wapna tlenkowego w oparciu o wyniki badania  gleby, to warunek oczekiwanego sukcesu. Swoim doświadczeniem służę innym zainteresowanym rolnikom.

Oferowane wapno jest do nabycia zarówno w formie luzu, w big-begach ok. 1 t , oraz w workach: 20. 25, 40 i 50 kg na paletach.
Warunki cenowe oraz szczegóły dostawy można uzyskać FGH „AGRIA” Sp. z o.o. w Tarnowie:

www.agria.pl
e-mail: agria@op.pl
tel. 14 6218822, 604 768 691


►Oferta  FGH „AGRIA” Sp. z o.o.  - ulotka 1
►Oferta  FGH „AGRIA” Sp. z o.o.  - ulotka 2

Licznik odwiedzin: 732599