Wina z regionu Auvergne - Rhône Alpes ponownie na targach w Krakowie


W dniach 16-19 listopada 2016 r. podobnie jak w zeszłym roku w krakowskich halach wystawienniczych odbyły się Targi Wina ENOEXPO. Ta największa winiarska impreza w Polsce cieszy się  niesłabnącym zainteresowaniem zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających. Na tegorocznej już 14 edycji Targów Enoexpo zaprezentowało się 83 wystawców z różnych zakątków świata. Odwiedzający targi mogli skosztować win m.in. z Francji, Włoch, Niemiec, Węgier,  Armenii, Gruzji a nawet z Republiki Południowej Afryki. Nie zabrakło również win z polskich winnic takich jak: Winnica Koniusza, Winnica Turnau czy Winnica Spotkaniówka. W ramach „Akademii Wina Enoexpo”(programu towarzyszącego targom) dla uczestników zorganizowano również liczne wykłady, seminaria branżowe mające na celu wzbogacić wiedzę na temat wina.
Po raz drugi na targach zaprezentowano wina z regionu Auvergne - Rhône Alpes. Francuskich winiarzy reprezentowali : Aline Ziemniak, Guillaume Lavie  z winnicy „Les vins de Lavie” i Dimitri Ducroux z winnicy "Pardon & Fils". Wizyta ekspertów z Francji odbyła się w ramach współpracy partnerskiej z regionem Auvergne - Rhône Alpes.
W pierwszym dniu pobytu delegacja francuska wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami Zarządu MIR: Prezesem Ryszardem Czaickim, Wiceprezes Krystyną Janecką i Delegatem do KRIR Markiem Lenczowskim oraz z właścicielami małopolskich winnic w tym z Członkami Stowarzyszenia Winiarzy Jury Krakowskiej. Podczas spotkania przeprowadzono również ocenę małopolskich win którą poprowadził Prezes Stowarzyszenia Pan Marcin Niemiec. Winiarze z Francji zostali pozytywnie zaskoczeni poziomem polskich trunków oceniając je wysoko. Na zakończenie zagraniczni goście zaprosili wszystkich uczestników spotkania na stoisko regionu Auvergne - Rhône Alpes i degustację win z ich winnic.  

Joanna Krasicka, biuro MIR w Krakowie

Galeria


punktator

Przydatne linki


URZĘDY I INSTYTUCJE:

INSPEKCJE:

DORADZTWO:

WIADOMOŚCI ROLNICZE:

ROLNICTWO EKOLOGICZNE i TRADYCYJNE:

WSPARCIE DLA ROLNICTWA I OBSZARÓW WIEJSKICH:

---------------------------------------------------------------------


Licznik odwiedzin: 1543103