XI Małopolskie Święto Czosnku


W niedzielę 29 lipca 2018 r. w Obrażejowicach już po raz jedenasty odbyło się Małopolskie Święto Czosnku, podczas którego producenci tego warzywa z gmin Radziemice i Słomniki mogli prezentować tegoroczne plony.

Świętowanie rozpoczęło się o godz. 15:00 mszą świętą w kościele parafialnym w Łętkowicach.

Następnie na scenie odbyło się uroczyste otwarcie, występy KGW, Zespołu Ratajowianie, Orkiestry Dętej „Sygnał” z Zielenic i Kabaretu Młodych Panów.

Podczas tegorocznego święta KGW brały udział w konkursach na: „Najpiękniejszy Warkocz z czosnku”, „Najpiękniejszy Bukiet z czosnku i kwiatów” oraz „Regionalną potrawę z dodatkiem czosnku”.

Wzorem lat poprzednich, Małopolska Izba Rolnicza zorganizowała konkurs dla producentów czosnku z Gminy Radziemice i Gminy Słomniki na „Superwiązkę Polskiego Czosnku”. 

Do udziału w konkursie zgłosiło się ośmiu producentów, spośród których wybrano tych, których wiązki prezentowały się najokazalej. A byli to:

1. Szymon Fraś
2. Adam Daros
3. Mateusz Szwaja
4. Danuta Molong
5. Wiktor Augustyn

Małopolska Izba Rolnicza ufundowała nagrody, które wręczali: Pan Ryszard Czaicki - Prezes Zarządu Małopolskiej Izby Rolniczej, Pan Łukasz Gaweł - Przewodniczący Rady Powiatowej MIR w Proszowicach oraz Pan Michał Chwastek Delegat Gminy Słomniki do Rady Powiatowej MIR w Krakowie.
Ponadto sponsorami nagród byli: Sejmik Województwa Małopolskiego, FHU „Rolnik” W.M. Makowscy Sp. j., Firma POLAN, Stacja Paliw w Łętkowicach Kol. Teresa Molong.
Laureatom gratulujemy.

Dorota Korepta-Kura, biuro MIR w Krakowie


 

Galeria


Licznik odwiedzin: 887910