Rolniczki motorem innowacji - II edycja konkursu


Małopolska Izba Rolnicza ogłasza II edycję konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce” pod nazwą:

„Rolniczki gwarancją innowacyjności w polskich gospodarstwach”.  

Kobiety zaangażowane w rolnictwo odgrywają kluczową rolę w rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa. Z najnowszych statystyk wynika, że stanowią one 42% rolniczej siły roboczej w UE. 30% tych kobiet zarządza gospodarstwami. Wkład pracy małżonek rolników i członków rodzin pozostaje często niezauważony. Zamysł Konkursu powstał w 2017 roku, inicjatorem była Rada Kobiet i Rodzin z Obszarów Wiejskich przy KRIR, by uwidocznić rolę kobiet zaangażowanych w rolnictwo na obszarach wiejskich, a także docenić wiele innowacyjnych metod stosowanych przez nie w rolnictwie i pozwalających na zróżnicowanie dochodów w gospodarstwach. 

Celem Konkursu jest promocja ważnej roli, jaką odgrywają kobiety na obszarach wiejskich i identyfikacja innowacyjnych działań przez nie podejmowanych. Do Konkursu swoje projekty mogą zgłaszać pełnoletnie kandydatki prowadzące lub współprowadzące gospodarstwo rolne na terenie Małopolski. Konkurs przebiega w dwóch etapach: wojewódzkim i krajowym.

Terminarz konkursu:

  • Nabór wniosków do etapu wojewódzkiego - od 1 lutego do 31 maja 2019 r.
  • Rozstrzygnięcie Konkursu na szczeblu wojewódzkim - do 10 czerwca 2019 r. 
  • Przesłanie zgłoszenia laureatki etapu wojewódzkiego do konkursu ogólnopolskiego - do 30 czerwca 2019 r. 

Małopolska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza do zapoznania się z ►regulaminem konkursu i do zgłaszania kandydatek!

►Załączniki do regulaminu (docx)


Przypominamy, że wśród laureatek I edycji konkursu „Rolniczki motorem innowacji w Polsce”, a następnie uchonorowana europejską nagrodą za innowacje dla rolniczek w 2018, została Pani Magdalena Węgiel - właścicielka Gospodarstwa Rybackiego "Pstrąg Ojcowski" wytypowana do udziału w konkursie przez Małopolską Izbę Rolniczą.


 

Licznik odwiedzin: 1008297